AKTİVİTELERİMİZ

Türkçe Dil Etkinlikleri

Çocuklara tekerleme, şiir, hikaye tamamlama, masal anlatma ve canlandırma, parmak oyunları, şarkı ve kukla ile hikaye anlatımı gibi dil etkinliklerini sınıf önünde sunma imkanı tanınarak özgüvenlerini kazanmaları sağlanmaktadır.

Fen ve Doğa Etkinlikleri

Çocuklar öğretmenlerinin gözetiminde  fen, teknoloji, doğa adına pek çok oluşumu gözlemleyebilme ve bilimsel deneyler yaparak hayata dair bilgileri öğrenebilme imkanı buluyorlar.

Akıl Oyunları Etkinlikleri

Üstün Zekalı ya da Yetenekli diye ifade edilen çocukların erken yaşlardan itibaren doğru eğitildiklerinde sosyal hayata çok başarılı bir biçimde entegre oldukları ve akademik başarılarının da çok daha yüksek olduğu bilinciyle geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine Bilgiseli Ailesi olarak “Zeka Oyunları” sınıfımızla destek veriyoruz.

Karakter Okulu

Belirlenen karakter özellikleri drama etkinlikleri ile çocuklara kazandırılmaktadır.

Kültürel Değerler

Yaşadığı toplumun kültürünü ve tarihini öğrenerek kendi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Aile Katılım Etkinlikleri

Kurumumuz okul-veli işbirliğinin eğitim başarısı üzerindeki etkisinin farkındadır. Gerek seminerler ve gerekse bireysel katılımlarla velinin eğitime katkısı sağlanmaktadır.

Veli Seminerleri ve Danışmanlık Hizmetleri

Velilerimize çocuk eğitimi konusunda düzenli seminerler verilmektedir. Danışmanlık hizmetimizle de yaşadıkları sorunların kolaylıkla üstesinden gelebilmeleri için uzmanımız gereken destedi sağlamaktadır.

Problem Çözme

Bir probleme farklı bir bakış açısı ile bakma ve farklı çözümler üretmeyi sağlayan “Scamper Tekniği” ile farklı düşünelim çalışmaları yapıyor ve çocuklarla tartışarak çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Eğitici Geziler

Çocuklarımız görerek ve yaşayarak öğrenmenin önemine binayen yıllık planlarımıza uygun olarak yaptığımız eğitici gezilerde eğlenerek öğrenme imkanı buluyorlar.

Minik Bahçıvanlar

Bahçemizde özel ekim alanımızda çocuklarımızla çiçekler, sebzeler ve meyve ağaçları ekiyoruz. Şehir ortamında meyve ve sebzeleri sadece manav tezgahlarında gören çocuklarımız hem bitkilerin büyümesine şahit oluyorlar hem de onların büyümesi için gerekli şartları oluştururken sorumluluk duygusu almayı öğreniyorlar.

Tiyatro

Her ayın belirli günlerinde okulumuza gelen tiyatro ekibi ile çocuklarımızın hayal güçlerini en etkin şekilde kullanabilmelerine yardımcı oluyoruz.

Jimnastik

Günümüze rahatlatıcı spor hareketleri yaparak başlıyoruz. Biliyoruz ki sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Ayrıca haftada bir günde işin ehli hocalarımızla jimnastik ve karete derslerimizi yapıyoruz.

Drama

Drama tekniğini hem derslerimizde hem de oyunlarımızda kullanarak çocuğun özgüven kazanması ve empati kurma yeteneğini geliştirmesini hedefliyoruz. Haftada bir gün drama öğretmenimizle işlenen branş desimizle çocuklarımıza kendilerini özgürce ifade edebilme imkanı sağlıyoruz.

Müzik

Okul öncesi eğitim döneminde müzik ve müzikle bağlantılı hareket, ses, söz ve tartım çocuğun gelişimlerini etkilemektedir.

Çocuklarımız müzik öğretmenimizin eşliğinde ork çalıyor, küçük davullarımızla ritim gruplarımız çoştukca coşuyorlar.

Satranç

Bir eğitim yöntemi olarak satrancın güzelliği, çocukların akıllarını harekete geçirmesi ve eğlenirken bu yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmasıdır. Sonuçta çocukların daha keskin düşünen, daha iyi problem çözen ve daha özgürce kararlar veren bireyler olacaklarına inanıyoruz.